KONST / Litografier / Grafiskt blad 14145168
nr 1414 5168
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, "Ibiza morning". Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad, 60x88 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:35:20
23/8 19:58:19
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy